З 16 квітня на протязі двох тижнів на Меморіалі Слави кожен відвідувач має змогу ознайомитися з пересувною виставкою, створеною завдяки сумісному проекту Українського інституту національної пам’яті та музею «Меморіал жертв Голодомору, а також Міністерством закордонних справ України, що має назву «Україна 1932-1933 р. Геноцид голодом».

Автори проекту через ретельно підібраний та викладений матеріал, натхненно розповідають історію, що є одною з вагоміших подій не тільки української, а й світової історії ХХ ст., без розуміння якої, годі зрозуміти загальні процеси, що відбуватися в ті часи на нашій землі.

Голодомор мав свою передісторію та наслідки, саме тому в хронологічному розрізі матеріали виставки охоплюють майже століття, починаючи за 30 років до трагедії, та завершуються розповіддю про відродження пам’яті про Голодомор у сучасній Україні. Розповідати про це важливо, адже навіть зараз ми не можемо тішити себе надією, що новітній Голодомор не може повторитися. Навпаки, ознаки геноцидів бачимо дедалі частіше у сучасному світі. Свідки злочину та історій Голодоморів та вчить нас як уникнути подібних злочинів та протистояти тим, хто їх планує і організовує. Ніколи не буде зайвим пильно придивитися в минуле, щоб побачити симптоми зла зараз.
Такі злочини залишають глибокі рани не лише на тілі народу, який їх пережив, а усього людства. Загоїти їх – означає також називати речі своїми іменами, говорити про них на повний голос та протистояти.
Виставка відкрита для відвідувачів з 9.00 – 15.00
Довідки за тел. (04849) 2-77-43 |