Воскресенье, 28.02.2021, 10:57
Меню сайта
Block title
Статьи [12]
Категории раздела
Статьи [12]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
 • Официальный блог
 • -->

  Каталог статей

  Главная » Статьи » Статьи

  125 років з часу відкриття Трипільської археологічної культури в Україні

  У 2018 році виповнюється 125 років з часу відкриття Трипільської археологічної культури в Україні. Офіційним роком відкриття культури вважається 1893 рік — рік початку розкопок на вулиці Кирилівській у Києві, де чеський археолог Вікентій Хвойка відкрив перше трипільське поселення на території сучасної України. А восени 1897 рр. в околицях містечка Трипілля Київського повіту (нині Обухівський район Київської області) були знайдені поселення з матеріалами подібними київським знахідкам. Саме це поселення дало назву описуваній культурі.

  Крім Вікентія В'ячеславовича вивченням трипільської культури займалися більш 180 вчених, знахідки культури зберігаються в 60 музеях світу. Завдяки археологічним дослідженням XIX століття вченим вдалося відкрити завісу таємниці і скласти воєдино наукові знахідки, пов'язані з життям стародавньої людини.

  Трипільська культура - археологічна культура, що існувала в 6-3 тисячолітті до нашої ери (приблизно 5400-2750 рр. до н. е.) на землях між Дунаєм і Дніпром. Це була найбільш розвинена і чисельна землеробська цивілізація часів енеоліту (мідно-кам'яного віку). Ареал її проживання займав приблизно 190 тисяч квадратних кілометрів і знаходився на території сучасних України, Молдови і Румунії. На землях України нині відомо близько 2000 трипільських пам’яток: поселень, могильників, курганів.

  Основним заняттям трипільців було землеробство. Сіяли ячмінь, просо, пшеницю, вирощували садово-городні культури. Крім хліборобства, трипільці знали й скотарство (розводили велику й дрібну рогату худобу, а також свиней та коней).

  Трипільці зарекомендували себе ще й як талановиті ремісники. Серед ремесел значного розвитку досягли чинбарство, кушнірство, прядіння, ткацтво. Трипільські племена вперше на території України почали користуватися виробами з міді, освоїли холодне та гаряче кування і зварювання міді.

  Високого технічного та художнього рівня досягло керамічне виробництво. Розписна кераміка стала візитною карткою Трипілля. В кожній оселі археологи знаходять від 30 до 200 керамічних виробів - столовий та господарський посуд: миски, глечики, горшки, макітри, декоративна кераміка. Вироби прикрашали орнаментом та розмальовували в червоний, коричневий, жовтий, чорний кольори. Через це трипільську культуру називають культурою мальованої кераміки. Крім фарби на посуд наносився ще й орнамент. В орнаменті використовували солярні, астральні образи й символи: спіралі, кола, сварги, хрести, хвилі, трикутники.

  Різноманітні орнаменти на посудинах – джерело інформації про світогляд і релігійні вірування трипільців. Встановлено, що в основі орнаментальних композицій були певні космологічні уявлення.
   

  На жаль, на сьогодні відомо дуже мало про занепад величної цивілізації під назвою – Трипільська культура, але є свідчення, що кількість населення безупинно зростала, тому цей народ був вимушений переходити на нові місця у пошуку плодючої землі та комфортного існування. Деякі племена так і мандрували, а деякі залишились, але згодом були асимільовані іншими завойовницькими народами, що прийшли на нову землю, теж шукаючи місця для кращого життя. Культура Трипілля відкрита більше ста років тому, і далі викликає безліч питань, на велику частину яких так і не знайдені відповіді.

  Категория: Статьи | Добавил: БДКМ (17.10.2018)
  Просмотров: 282 | Рейтинг: 5.0/1
  Всего комментариев: 0