Воскресенье, 28.02.2021, 09:28
Меню сайта
Block title
Статьи [12]
Категории раздела
Статьи [12]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
 • Официальный блог
 • -->

  Каталог статей

  Главная » Статьи » Статьи

  Світ писанки

  Писанка – це неповторне багатство, яке треба берегти, як безцінних скарб! Ще на початку XX століття кожне село на Україні славилось своїми неповторними писанками. Люди здавна шанували яйце як джерело життя, тому й ставились до готування крашанок і писанок з великою шаною і повагою.

  В фондовому зібранні Білгород-Дністровського краєзнавчого музею зберігається колекція «Писанки України» подарована членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, писанкаркою з Києва Оксаною Білоус.

  Традиційні писанки, виконані восковим способом за зразками XIX століття з двадцяти областей України. Кольорова гама писанок зумовлена місцезнаходженням регіону. Так, сонячні барви Одещини передалися і писанкам. Серед символів на писанках можна побачити такі малюнки, як: «крапка», «вужик», «свастика», «ламаний хрест», «трикветр», символи вогню і води, що у поєднанні дають життя.
  Блискуча писанка з Одещини «Сорокопуть» або «Козацькі левади». На білому тлі «сварги», що налягають одна на одну під кутом 45° , утворюють видимість невпинного руху і космічної сили, що підсилюється серединним колом. Поєднання зеленого кольору з чорним у жовтому контурі «сварг» справляє враження напруженої сили, що має давати наснагу.

  За легендами, писанку «Сорокопуть» чумаки брали із собою, їдучи в Крим по сіль. Вона була їхнім оберегом від злих духів і всіляких напастей.
  Кожна писанка, представлена в експозиції, містить цілий комплекс свідчень своєї приналежності до надзвичайно давніх культурних пластів. Ми повинні навчитися поважати все те прекрасне, чисте, світле створене минулими поколіннями і оберігати заповідану нам багату спадщину.

  #краєзнавчий_музей #Пасха #Писанки #Білгород_Дністровский

  Категория: Статьи | Добавил: БДКМ (04.04.2018)
  Просмотров: 253 | Рейтинг: 0.0/0
  Всего комментариев: 0